KOZMODERM ANTALYA GÜZELLİK MERKEZİ

OKSİJEN TERAPİ NEDİR?

OKSİJENFAYDALARI
  • Cildiniz için sürekli oksijen sağlar ve yaşamsal fonksiyonlarını yeniler
  • Hücreleri harekete geçirir, cildin elastikiyetini sağlayarak yeniler
  • Cilt için gerekli olan suyu toplar, pürüzsüz ve beyaz bir cilde sahip olmanızı sağlar
  • Cilt kusurlarını yok eder ve ciltteki her tür beneği ortadan kaldırır
  • Toplardamar sistemini temizler, yüksek dolaşım sağlar, metabolizmayı hızlandırır
  • Sinirleri gevşetir, açar, iç salgı bezlerinin faaliyetini düzenler, uykusuzluk problemlerini çözer, baş ağrısını giderir, aşırı sinirliliği ortadan kaldırır, yorgunluk belirtilerini yok eder

OKSİJEN TERAPİ NEDİR?

Özellikle yaz aylarında insan cildinde belirgin değişiklikler baş gösterir. Bu değişiklikler sonrasında çeşitli sorunlar açığa çıkar. Sıvı kaybına bağlı kırışıklıklar, siyah lekeler ya da sarkmalar bu problemlerden sadece bir kaçıdır. Tedavi süreci ele alındığında bir çok farklı yöntem vardır. Ancak kaçının kesin sonuç vereceği tartışma konusudur. Oksijen terapisi, son dönem cilt problemleri için en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ve bir çok cilt bakım yöntemlerinin başaramadığı sonuçları, oksijen terapi elde edebilmektedir. Ya da şöyle söylemek gerekir ki, diğer cilt bakım yöntemleri ile birlikte oksijen terapinin de uygulandığı cilt bakım işlevleri çok daha başarılı ve kesin sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Oksijen terapinin işlevleri

Oksijen terapi öncelikle kırışıklık, yaşlılık lekeleri, pigmentasyon, skarlar ve akne tedavisi için kullanılır. Uygulamada en uygun oksijen basıncı altında, cilde, ihtiyacı olan aktif maddenin tabakalara iletilmesi amaçlanır. Onarıcı ve yeniden yapılandırıcıdır. Cilde canlanma ve pürüssüzleşme kazandırır. Yüz masajı ve fibrin, elastin gibi cilt yapı taşlarını oluşturan hücreler canlandırılır. Cilt genç, dolgun, taze ve parlak görünür.

Oksijen tedavisi ile cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen, metabolizmayı hızlandırır, vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Bu işlemin sonucu olarak toksin birikimine bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunları ortadan kaldırır. Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengelenir, dokuların canlanmasına yardımcı olunur. Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlar. Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanır. Yaşlanmanın geciktirilmesi, ciltte gevşeme ve sarkma şeklindeki elastikiyet kaybına bağlı deformasyonların giderilmesine yardımcı olunur. Kırışıklıkların ortadan kaldırılması, kimyasal peeling sonrası pigmentasyon, akne azalması, skarlı doku cilt kırmızılıkları, lazer veya kimyasal peeling yaralarının tedavisinde etkin görev üstlenir.

Cildin en alt katmanlarına kadar airbrush tabanca eşliğinde oksijen takviyesi yapılmaktadır. Oksijenin nüfuz ettiği noktalarda gözeneklerin belirgin şekilde yok olduğu ve yağlanmanın katı bir hal aldığı noktalarda çözünme sağladığı biliniyor. Bununla birlikte sıvı yolu ile dışarı atılan yağlar, ciltte belirgin bir rahatlama sağlıyor. Birkaç seans sonra sivilceler, akneler ve siyah lekeler ortadan yok oluyor. Ciltte güçlenme, rahatlama ve gözeneklerdeki soluma hacminin yükselmesi ile belirgin rahatlama sağlanıyor.

RANDEVU VE SORULARINIZ İÇİN

Telefon: 0 507 037 66 78

Email: info@kozmoderm.com

Güzellik ve Kişisel Bakım Uzmanınız Kozmoderm