KOZMODERM ANTALYA GÜZELLİK MERKEZİ

PROTEZ TIRNAK NEDİR?

JEL TIRNAK NEDİR?

Jel tırnak protez tırnak uygulamalarından birsidir. Tırnakların su ile etkilenmesinden sonra tırnak sertliğinin kaybolmasına neden olmaktadır. Tırnaktaki sararmalar sonucunda tırnakların uzamasın yavaşlatmaktadır. Bu durumda jel tırnak uygulamaları ile bakımsız tırnaklardan sert tırnaklara sahip olmayı sağlamaktadır. Jel tırnak uzman kişiler tarafından yapıldığı için tırnakların daha sert ve bakımlı olarak gözükmesini sağlamaktadır.

Jel tırnak yaptırılmadan önce jel tırnağa sürülerek uç kısımdan uzatılması sağlanır .Tırnağa sürülen jel kendi başına ve çabuk kuruyan bir madde olmadığı için özel ışın yöntemleri ile kurutulması sağlanır. Özel ışınlarla kurutulan jel sonrası tırnakların uç kısımlarına uzun tırnak formu verilerek tırnağın tümüne tekrar jel sürülür . Bu işlem ise tırnağın diğer kısımları ile eşit gözükmesini sağlamaktadır.Tırnak uç ve diğer kısımlarla aynı seviyeye geldikten sonra törpüleme işlemi yapılır. Tırnağın tüm yüzeyleri kontrollü bir şekilde törpülenerek ardından tırnak etlerine de bakım yapılır. Jel tırnak yapımı da şu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Jel tırnaklara bakım yapılması için yapımından sonra aradan dört hafta geçmesi gerekmektedir. Dört haftadan önce bakım yaptırılması durumunda ise dip kısımlarından uzayan tırnaklar kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Jel tırnakları çok dikkatli kullanılması durumunda yaklaşık ortalama altı ay kadar kullanılmaktadır.

Jel tırnağı çıkartmak isteyenler için evde kendilerinin çıkarması çok zordur. Bu nedenle jel tırnağı yaptırdıkları yârde çıkartmaları daha avantajlıdır .Çünkü tırnağın tamamını törpülenmesi gerekmektedir. Eğer jel tırnak yapımından soak of gel kullanıldıysa oje çıkartma yöntemi ile çıkartılır ancak . Ancak aseton veya bu iş için özel üretilmiş ürünler kullanılmaktadır.

Jel tırnak yaparken de akrilik tırnak da olduğu gibi hijyen ve temizliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. Hijyene dikkat edilmezse tırnak problemlerine neden olmaktadır. İnce yapıldığı zaman daha hassas oluyorlar . Bu durumda jel tırnaklarda akriliğe göre daha çabuk kırılma meydana gelmektedir. Yaparken veya çıkarırken dikkat etmek gerekir Dikkat edilmezse tırnaklarda bazı hasarlara neden olmaktadır.

AKRİLİK TIRNAK NEDİR?

Protez tırnak çeşitlerinden olan akrilik tırnak, özel bir toz ve sıvı ile yapılan bir çalışmadır.

  • Akrilik tırnakların kullanımı daha eskilere dayanır. Akrilik tırnak, akrilik pudra ve sıvı akrilik karıştırılarak elde edildiği için bu adı almış ve böylece daha koyu kıvamlı bir madde edilmiştir. Jel tırnak ise sıvıdan daha yoğun, saydam ve pelte kıvamındadır.
  • Akrilik tırnak jel tırnaklara göre daha yoğundur. Çok sert darbelere maruz kalmadığı sürece kolay kırılmaz ve dayanıklıdır. Jel tırnaklar, akriliğe göre kıvamı daha akışkan olduğu için darbelere karşı fazla dayanıklı değildir. Jel ile görüntü itibari ile daha ince tabakalı tırnaklar yapabilirsiniz. Fakat bu da protez tırnaklarınızın kırılma riskini artırır.

 

Her iki tırnağında hazırlık aşamaları benzerlik gösterir. Öncelikle tırnak üzerindeki oje ve diğer kalıntıların temizlenmesi, uygulama için tırnağın üst tabakasının törpülenerek işlem için hazırlanması gerekir. Bu işlem sırasında, uygulayıcının el becerisi ve tecrübesi öne çıkar.

  • Hazırlık aşamasından sonra, akrilik tırnak takılacaksa, akriliğin tırnak üzerinde daha kolay tutunabilmesini sağlamak için özel sıvılar kullanılır. Ardından bir fırça yardımı ile sırası ile önce akrilik sıvısına daha sonra akrilik tozuna batırılarak madde tırnak üzerine sürülür ve kuruması beklenir. Son aşamada tırnak törpülen Uygulamanın ardından protez tırnaklarınızı aşağı yukarı 4 hafta kadar ekstra bakıma gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Hem akrilik hem de jel protez tırnaklar sayesinde daha bakımlı, güzel tırnaklara kavuşabilir, üstelik ojelerim soyuldu mu endişesi yaşamadan güzelliğin ve rahatlığın keyfini çıkarırsınız.

ir ve üst kısımdaki pürüzler düzeltilir.

KALICI OJE NEDİR?

Kalıcı oje, basitçe ifade edersek, normal ojenin aksine daha uzun süre çıkmayan ojedir. Kalıcı ojenin yaklaşık olarak 15 günlük kullanım süresi vardır ve asetonla çıkmaz. Çok sık oje rengi değiştiremiyorsanız kalıcı ojeler her zaman bakımlı tırnaklarınız olması için ideal çözümdür.
Aynı zamanda tırnakların sertleşmesine ve daha kolay uzamasına sebep oluyor. Kalıcı oje sayesinde her gün oje yenilemekten kurtulacaksınız.

Nasıl Uygulanır?

Kalıcı makyaj uygulamasında UV tekniği ile kurutma yapılarak oje sürme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sebepten de, hem oje sürme, hem de oje çıkarma işlemlerini evde yapmanız mümkün değildir.

Kalıcı oje uygulamasına tırnak yüzeyinin temizlenmesi ile başlanıyor. Bu, uygulama sonrasında pürüzsüz tırnaklara sahip olmanız için çok önemlidir. Tırnaklarınızın temizlenmesi tamamlandıktan sonra işleme başlıyoruz. Manikür ile birlikte yy6aklaşık 45-60 dk sürer 15-20 gün kalıcılığı devam eder.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı Oje asetonla çıkarılamıyor. Ojelerinizi çıkarmak için kuaföre gitmeniz gerekmektedir. Çıkarma işlemi de sürme işlemi gibi kısa sürmektedir.

Uygulamada Nelere Dikkat Edilmeli

Kalıcı Oje için kullanılan malzeme kimyasal değildir ve UV ışınları sayesinde kuruması sağlanır. Ancak uygulama yaptıracaksanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

    • Çıkarma işlemini kendiniz yapmaya çalışırsanız tırnaklara zarar verebilirsiniz. O yüzden çıkarma işlemi için kuaföre gidin.
    • Uygulamayı yapacak olan kişinin bu konuda eğitimli olmasına dikkat edin.

Merkezimizde kalıcı oje uygulaması bu konuda eğitim almış profesyoneller tarafından yapılmaktadır. İşlem detayları, randevu ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

RANDEVU VE SORULARINIZ İÇİN

Telefon: 0 507 037 66 78

Email: info@kozmoderm.com

Güzellik ve Kişisel Bakım Uzmanınız Kozmoderm